+420 777 364 188
celadenskaberuska@seznam.cz

TAK jsme se dočkali ...

Tak jsme se dočkali!!!!!

  1. září jsme v naší školce opět přivítali děti. Ty, které naši školku navštěvovaly, se už těšily na kamarády, učitelky, školnice, zvířátka a prostředí vybízející k hrám, objevování, učení a odpočinku. Nové děti měly možná obavy z toho, co je čeká, ale protože mnohé z nich přicházely s rodiči do školky na občasné návštěvy již před začátkem docházky, zvládly všechny děti první dny velmi dobře. Některé maminky zůstávaly v prvních dnech s dětmi podle jejich potřeby, takže si všechny děti mohly na velkou změnu v jejich životě postupně přivyknout.

                Program Začít spolu, ve kterém naše mateřská škola pracuje, přítomnost a zapojení rodiny do dění vítá nejen v prvních dnech školního roku a jsme rádi, že spolupráce rodiny a mateřské školy u nás funguje, což potvrdil také výzkum, který jsme v MŠ realizovali. Výhodou pro děti je i věkově smíšená třída, která napomáhá k sociálnímu učení dětí, kdy právě v prvních dnech docházky mohou být pro nové děti oporou i jejich zkušenější kamarádi.

Přesto, že školní rok teprve začíná, máme už s dětmi spoustu zážitků. Na našich webových stránkách zveřejňujeme perličky, kterými nás děti pobaví. Postupně s dětmi tvoříme pravidla, která nám pomáhají k pohodovému soužití. Tím, že pravidla dětem přímo nepředkládáme, ale tvoříme je s dětmi na základě jejich zkušenosti a potřeb, jsou dětmi přijímána a děti je berou za své.

Přejeme dětem i jejich rodičům, aby byl celý školní rok stejně pohodový, jako jeho začátek.

Bc. Jana Bartošová

Zobrazit všechny reportáže

Zápis
Projekty
Třídy
Ekoškola

Co potřebují děti do školky

Jak se mám svému dítěti před vstupem do školky věnovat?

VÍCE INFORMACÍ

NOVINKY - CO JE U NÁS NOVÉHO?

MÁTE DOTAZ? Napište nám.

kod